START     PROGRAM     BILETY     DOJAZD     NOCLEGI     PARTNERZY     ARCHIWUM     CLUB     FORUM  
Pawilon

Trochę rocka i funky z „nadmorskiego pasa zieleni”.

Pochodzą znad morza. Na co dzień są prawnikami i filozofami. Wspólne studia i mieszkanie, a przede wszystkim wspólna pasja do muzyki zaowocowały w 2005 roku projektem towarzysko – muzycznym o nazwie Pawilon. W skład Pawilonu wchodzą: Hrabia – wokal, bartending, Michu - beczki, driving, Mateusz - gitara, wokal, Sebastian - bas, good mood. Sami opisują swoją muzykę jako „bardzo melodyjny rock z korzeniami w stylistyce lat ’70. Trochę funky, trochę niepokornie. Żwawe uderzenia bębna, optymistyczne riffy, pojawiające się od czasu do czasu stylistyczne niespodzianki.”
Od początku dużo koncertowali, zyskując coraz większą liczbę fanów i nagród takich, jak czy tytuł Honorowego Laureata Festiwalu FAMA czy zwycięstwo w „Debiutach na Monciaku” Gazety Wyborczej Trójmiasto. To ostatnie oznaczało zarazem możliwość wejścia do studia Radia Gdańsk i profesjonalnego nagrania w nim pierwszych utworów. Maxi singiel „Elo” został wydany na początku 2006 roku nakładem Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”. W tym samym roku w konkursie festiwalu Polskiego Radia „Union of Rock” w Węgorzewie jury jednogłośnie przyznało im główną nagrodę. Wkrótce dwie piosenki Pawilonu: „Blisko” oraz „Elf” znalazły się na kolejnych składankach „Offensywa” Piotra Stelmacha (Polskie Radio, 2007).
Na wydanie zdolnych debiutantów zdecydował się Tymon Tymański i w marcu 2008 ukazała się ich pierwsza płyta „Retromantik” (Biodro Records). Jej premierę i trasę promocyjną zainaugurował koncert w Sopocie transmitowany przez radiową Trójkę.
Pawilon nagrał też cover piosenki Andrzeja Zauchy „Byłaś serca biciem”, który znalazł się na składance „Wszystkie covery świata” (Polskie Radio Euro, 2008), niedawno zaś zdobył tytuł Gazety Wyborczej Trójmiasto „Sztorm roku 2008” w kategorii „Rock, Jazz, Muzyka Alternatywna”. Kolejna płyta już powstaje.

myspace >www >
POWRÓT
 
MYSPACE OFFTV FACEBOOK TWITTER NAPISZ DO NAS PRESS RSS FAQ

Copyright 2006-2009 by Fundacja Independent. Thesign: The Complainer, webmaster: Warsztat8r. Foto: Jacek Poremba i archiwum OFF.