START     PROGRAM     BILETY     DOJAZD     NOCLEGI     PARTNERZY     ARCHIWUM     CLUB     FORUM  
Paristetris

Supergrupa bez ciśnienia.

Paristetris to spontaniczny projekt Macia Motrettiego (perkusja, instrumenty elektroniczne), Marcina Maseckiego (pianino, wurlitzer, instrumenty elektroniczne) i Candelarii Saenz Valiente (wokal, elektronika). Po prostu zebrali się (za namową Mirka Olszówki, managera Voo Voo), nagrali i wydali płytę. Album „Paristetris” (2009) ukazał się właśnie w Labo ABC. Na krążku wspierali ich inni równie znani i znakomici instrumentaliści tacy, jak Kuba Kossak na fagocie, Bartek Magneto na gitarze, djLenar na patefonach czy Kuba Jezierski na trąbce, którzy pojawiają się również na koncertach.
Chętnie i z dowcipem opowiadają w jaki sposób powstawały nagrania: „materiał w trybie bezciśnieniowym (z obiadkami i herbatą) zarejestrowany został przez Zofię Gołebiowską w prawie-że-podmiejskiej posiadłości państwa Moreckich oraz pokątnie w Buenos Aires i Waszyngtonie. Potem dane przetransportowane zostały do otwockiego studia Nagrywex, gdzie zajął się nimi Tomasz Duda miksując co trzeba, by na końcu wkroczyć na salony Studia 333, w którym to za pomocą tryliona urządzeń i magnetofonu szpulowego Bartłomiej Kuźniak dokonał masteringu. Ot i cała historia. Jaki jest wynik tej karkołomnej akrobacji logistycznej dowiedzieć się będzie można już w kwietniu zaopatrując się w płytę wydaną nakładem warszawskiej oficyny Lado ABC. Co tu dużo gadać, nie ma o czym mówić.”

„Paristetris to niezwykły projekt. Żywiołowy i zabawny. Stylowy i niekonwencjonalny jednocześnie.” Ultramaryna

„Nieszablonowe dźwięki, wielobarwny cross over muzyczny (od jazzu poprzez różne odmiany alternatywy po cudowne piosenki). Sensacyjny skład polskiej muzyki niezależnej (…).” Independent.pl

myspace >
POWRÓT
 
MYSPACE OFFTV FACEBOOK TWITTER NAPISZ DO NAS PRESS RSS FAQ

Copyright 2006-2009 by Fundacja Independent. Thesign: The Complainer, webmaster: Warsztat8r. Foto: Jacek Poremba i archiwum OFF.