START     PROGRAM     BILETY     DOJAZD     NOCLEGI     PARTNERZY     ARCHIWUM     CLUB     FORUM  
The Complainer & The Complainers

Power, joy, happiness and fame, czyli po prostu TC & TCS!

Najpierw pojawił się The Complainer, szef legendarnej wytwórni Mik.Musik znany również z Mołr Drammaz, retro*sex*galaxy czy ze współpracy z Felixem Kubinem, czyli Wojtek Kucharczyk, który po sukcesie solowej płyty "...& The Complainers” postanowił wcielić jej tytuł w życie i stworzyć zespół. Do The Complainer'a, który odpowiada za: wokal, instrumenty perkusyjne i elektroniczne oraz dołączyli: Asia Bronisławska aka Asi Mina (gitara akustyczna, wokal), Paweł Trzciński (klawisze, wokal), Marcin Zarzeka (analogowe ruchome obrazy i gadżety), a z czasem również Jakub Adamec (bas). Nowo powstały skład, jeszcze jako kwartet, po raz pierwszy wyszedł wspólnie na scenę 07.07.07, co zdaniem muzyków samo w sobie wróżyło już coś wyjątkowego.
Co grają? Ciężko o porównania. Jak sami mówią to "kompletnie nowa forma dla zużytych terminów: art-dance, discog-punk, nu-wave, tweet-pop, salsa-rave, folk-boss'a czy stary poczciwy rock’n’roll. Szczególnie temu ostatniemu skutecznie ogolili długą siwą brodę."

Pod koniec 2008 roku ukazał się trzeci album The Complainer'a, a zarazem pierwszy The Complainer & The Complainers "POWER JOY HAPPINESS FAME! ", nagrany z kwartetem smyczkowym O'SKUAd i czołowym przedstawicielem polskiej niezależnej elektroniki 8rolek. Gościnnie na płycie pojawia się także m.in.. Artur Rojek. Wersja LP ukazała się w Ars Cameralis Silesiae Superioris, a CD wydało Mystic Production. Klasyczny, lecz bardzo nowoczesny album zawiera zarówno nastrojowe ballady, jak i radosne pełne energii przeboje i zbiera pochlebne recenzje:

"Płyta na długie lata!" Machina

"To jest chwytliwe inaczej" Onet.pl 

"Słucha się tego znakomicie"  Gazeta Wyborcza

"Dzieło na światowym poziomie" Dziennik

"To odważne" Przekrój 

"Dokładnie taki, jaki dobry pop być powinien" Artpapier

"Najlepsza polska odpowiedź na disco punk" Playboy

"Nie da się ich nie lubić" Uwolnijmuzyke.pl

"Po prostu miazga!" WEAREFROMPOLAND

"The Complainer - polski Sierżant Pieprz" Polityka.

Koncerty TC&TC's to prawdziwe porywające show. Muzycy wymieniają się instrumentami i dbają o wszystkie zmysły publiczności. Ostatnio na scenie towarzyszy im często kwartet smyczkowy O'SKU Ad Piotra Steczki. Magazyn Aktivist nominował grupę do nagrody "Nocne Marki" za najlepszą trasę koncertową 2008. Grali na wielu festiwalach: Nowa Muzyka w Cieszynie, Eurocultured w Manchesterze, Off Festival w Mysłowicach, New! New! w Brnie, Pulse w Londynie, Skif w St. Petersburgu, Transvizualia w Gdyni, Unsound w Krakowie, Ars Cameralis w Katowicach, PPA we Wrocławiu czy C.Sides w Tel Avivie, koncertowali w UK, Berlinie, Bratysławie, a nawet w Mińsku czy Moskwie. Nie tylko jako muzycy, ale jako twórcy szeroko pojętej sztuki zaistnieli ze swoimi projektami m.in. na: 5th Berlin Biennale/Magazin/Future Perfect, Museum of Unnatural History/Kronika Bytom, Unpredictable Encounters/CTM08 Berlin, Something Must Break/Off Festival.

myspace >www >
twitter >youtube >
POWRÓT
 
MYSPACE OFFTV FACEBOOK TWITTER NAPISZ DO NAS PRESS RSS FAQ

Copyright 2006-2009 by Fundacja Independent. Thesign: The Complainer, webmaster: Warsztat8r. Foto: Jacek Poremba i archiwum OFF.