START     PROGRAM     BILETY     DOJAZD     NOCLEGI     PARTNERZY     ARCHIWUM     CLUB     FORUM  
These New Puritans

Ekstremalnie zdolna post punkowa młodzież z Sheffield.

These New Puritans to czwórka bardzo młodych ludzi: Jack Barnett (autor piosenek, współproducent, instrumentalista i wokalista), jego brat bliźniak George Barnett (perkusja), Thomas Hein (bas, sampler) oraz Sophie Sleigh-Johnson (klawisze). Istnieją krótko, bo od 2006, ale już zdążyli namieszać na scenie brytyjskiej. Jeszcze jako nastolatki w 2006 wydali pierwszą EPkę, która powstała w trakcie 24-godzinnej intensywnej sesji. Jej limitowana winylowa wersja została wydana przez słynną wytwórnię Domino.
W 2007 słynna była ich współpraca z ówczesnym głównym projektantem Diora, Hedi Slimane. Na pokazie Dior Homme Show zaprezentowali swój singiel "Navigate, Navigate".
W 2008 ukazał się wychwalany przez krytyke debiut "Beat Pyramid" (Domino, 2008).
Za jego produkcję odpowiedzialny był Gareth Jones, pracujący między innymi z Einstuerzende Neubauten, Liars czy Wire. Ich brzmienie jest bardzo eklektyczne. Wśród ich zróżnicowanych wpływów wymienia się Sonic Youth, Yo La Tengo czy Underworld. Inspirują się także The Fall - nazwa zespołu nawiązuje do piosenki "The New Puritan" tej formacji. W jednym z wywiadów dla magazynu "Plan B" Jack Barnett powiedział, że pisze taką muzykę jakby dancehall spotkał się ze Stevem Reich. Grali już między innymi z Crystal Castles, British Sea Power, The Kills, Blood Red Shoes i Klaxons. Obecnie pracują nad nowym materiałem, który ma ujrzeć światło dzienne we wrześniu 2009.

myspace >www >
POWRÓT
 
MYSPACE OFFTV FACEBOOK TWITTER NAPISZ DO NAS PRESS RSS FAQ

Copyright 2006-2009 by Fundacja Independent. Thesign: The Complainer, webmaster: Warsztat8r. Foto: Jacek Poremba i archiwum OFF.