START     PROGRAM     BILETY     DOJAZD     NOCLEGI     PARTNERZY     ARCHIWUM     CLUB     FORUM  
mBank zaprasza na OFF Festival Club: człowiek orkiestra i Miłość do trzech karaluchów, czyli kto się odważy zagrać z MONOTONIX.
2009.11.19

17.11 rozpocząła się europejska trasa MONOTONIX promująca płytę "Where Were You When It Happened" (Drag City, 2009). Jej zwieńczeniem będą m.in. dwa koncerty w Polsce zaplanowane w ramach grudniowej edycji OFF Festival Club, na którą zaprasza mBank, mecenas klubowych edycji OFF Festival.

Obok zagranicznych gwiazd OFF Festival Club występują zawsze reprezentanci polskiej sceny alternatywnej, dobierani starannie przez Artura Rojka, Dyrektora Artystycznego OFF Festival. Dziki rockandrollowy występ Monotonix na scenie Miasta Muzyki w trakcie czwartej edycji najważniejszego festiwalu alternatywnego w Polsce, był dla wielu oszałamiającym przeżyciem. Nic więc dziwnego, że wśród polskich artystów, którzy pojawią się obok gwiazdy z Izraela znaleźli się najwięksi showmani rodzimej (i nie tylko!) sceny niezależnej.       

Obok MONOTONIX na OFF Festival Club zagrają:

Mitch and Mitch i Igor Krutogolov (PL, IL) oraz Bajzel (PL).

Mitch and Mitch to pięcioosobowy duet, który od 2002 roku sieje prawdziwe spustoszenie w kraju (legendarny już samobójczy występ na Pikniku Country w Mrągowie w 2005 roku czy na scenie leśnej OFF Festival 2006) i za granicą (m.in. festiwal I.D.E.A.L we francuskim Nantes czy trasa po portugalskich supermarketach). Po kultowym już debiucie "Luv Yer Country" (2003, Zgniłe Mięso Records) wydali drugą płytę - "12 Catchy Tunes (We Wish We Had Composed)" (LadoABC, 2006) – kolekcję utworów autorstwa nieznanych i zapomnianych muzycznych geniuszy i wyruszyli w Neverending Tour.  Na jeden z ich wstrząsających koncertów trafił izraelski muzyk Igor Krutogolov z zespołu Kruzenshtern & Parohod, także rozmiłowany w twórczości pewnego zapomnianego giganta muzyki -  Zeliga Rabitchnyaka. Krutogolov natknąwszy się na oryginalny zapis nutowy operyMiłość do trzech karaluchów” z 1913 r., próbował bez skutku ożywić dzieło swego mistrza i bliski już był rezygnacji, gdy nagle usłyszał jego utwór w wykonaniu Mitch and Mitch. Co było dalej? Dwie intensywne sesje nagraniowe Mitch and Mitch wraz z Kruzenshtern & Parohod w grudniu 2008 i czerwcu 2009 w Tel Awiwie, a już wkrótce światowa premiera wspólnej płyty!

Koncerty w ramach OFF Festival Club będą pierwszą okazją zobaczenia na żywo efektu kolaboracji największych showmanów z Polski i jednej z najbardziej szalonych grup z Izraela, czyli projektu Mitch&Mitch i Igor Krutogolov, Miłość do trzech karaluchów.

BAJZEL to wbrew pozorom projekt solowy. Jego muzyka brzmi jak efekt działania co najmniej kilkuosobowego zespołu, a jednak wszystko robi sam. Prawdziwy człowiek orkiestra. Zapętla własną grę na gitarze, dodaje sample perkusyjne, konstruuje sekcję rytmiczną i jednocześnie śpiewa. Wszystko to w eklektycznym i jemu tylko właściwym muzycznym stylu, który sam określa jako bajzel. Projekt pojawił się na polskiej scenie alternatywnej w 2004 roku, ale wtajemniczeni znają muzyka z kultowej formacji Stacja Kosmiczna – Gniazdo Konia czy z Napszyklat. Jego debiutancka, w pełni autorska płyta „Bajzel” ukazała się w 2007 w Biodro Records. Sam komponuje, pisze teksty, nagrywa wszystkie dźwięki, a nawet projektuje okładki.

Kto nie widział Bajzla choćby na OFF Festival 2008, ma okazję nadrobić tę zaległość i zobaczyć jego niewiarygodne i profesjonalne one man show na dwóch koncertach w ramach kolejnej edycji OFF Festival Club. 

Bookmark and Share
POWRÓT
 
MYSPACE OFFTV FACEBOOK TWITTER NAPISZ DO NAS PRESS RSS FAQ

Copyright 2006-2009 by Fundacja Independent. Thesign: The Complainer, webmaster: Warsztat8r. Foto: Jacek Poremba i archiwum OFF.